KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12983203
*
nr 1298 3203
Ragnar Högman
(1891-1976), Sverige
Oljemålning, "Orustbild 1951", Monogramsignerad. Olja på pannå, 37x44 cm
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2019
kl 18:12:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 09:21:21
1
Vinnande bud
16/12 17:19:32
2
350 kr
16/12 17:19:32
1
400 kr (Budbetjänt)
16/12 17:47:29
2
450 kr
16/12 17:47:29
1
500 kr (Budbetjänt)
16/12 18:07:41
3
600 kr
16/12 18:07:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ragnar Högman
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
Läs mer om Ragnar Högman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ragnar högman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Ragnar Högman
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ragnar Högman
nr 1298 3203
Ragnar Högman
(1891-1976), Sverige
Oljemålning, "Orustbild 1951", Monogramsignerad. Olja på pannå, 37x44 cm
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/12 09:21:21 | 1 | Vinnande bud |
| 16/12 17:19:32 | 2 | 350 kr |
| 16/12 17:19:32 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 16/12 17:47:29 | 2 | 450 kr |
| 16/12 17:47:29 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 16/12 18:07:41 | 3 | 600 kr |
| 16/12 18:07:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ragnar Högman
Ragnar Högman, svensk mÃ¥lare född i Ã…mÃ¥l 1891, död 1976.Läs mer om Ragnar Högman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ragnar högman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



